Kusimy deserami!

Gdzie na deser w Krakowie?

Jeśli zastawiasz się gdzie można zjeść pyszny, włoski deser w Krakowie to już podpowiadamy.
Odwiedź nas i spróbuj naszych klasycznych deserów – tiramisu i panna cotty w nowym, słoiczkowym wydaniu.

Tirmaisu – Istnieje wiele teorii na temat historii tego deseru. Do miana stolicy tiramisu pretendują: Wenecja, skąd pochodzi ser mascarpone, TrevisoSiena i Florencja. Każde z tych miast ma własny przepis na jego wykonanie i uważa go za najlepszy. Deser wymyślony został we Włoszech w latach 60 XX wieku.

Panna cotta –  (wł. gotowana śmietanka) – rodzaj deseru pochodzącego z północnych Włoch (wymienia się regiony Emilia-RomaniaPiemont lub Toskania).

La Stazione to włoska restauracja w Krakowie mieszcząca się w sercu tętniącej życiem i energią Galerii Krakowskiej. Prawdziwy przystanek smakosza. Stworzyliśmy miejsce przyjazne biznesowym zebraniom czy kolacji w gronie przyjaciół. U nas znajdziecie to, co we włoskiej kuchni jest najlepsze. Pasję, jakość oraz smak. Nasze dania tworzymy z najwyższej jakości produktów, które sprowadzamy z różnych regionów Italii. Szczególnie polecamy ser dobbiaco, wędlinę bresaola czy kiełbaskę salsiccia fresca. Możemy pochwalić się także tradycyjną pizzą na cienkim, chrupiącym cieście, którą nasi kucharze wypiekają na oczach Gości. Polecamy również dania mięsne oraz makarony przyprawiane pachnącymi ziołami i najlepszym parmezanem. Codziennie tworzymy dla Was nowy, wyjątkowy lunch, a na deser prawdziwe włoskie słodkości. Zatrzymaj się w La Stazione i poczuj smak Dolce Vita.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci odpowiedzieć na pytanie – „Gdzie na deser w Krakowie?”

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do La Stazione – 7dni w tygodniu.

Kliknij link i zobacz nasze pozostałe desery w karcie menu.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This